-
Gorączka #7. Jak obniżać temperaturę bez leków?
Czy przy podwyższonej temperaturze można obejść się bez leków? Przejrzymy metody niefarmakologiczne zbijania gorączki, czyli naturalne sposoby na obniżenie temperatury: dieta gorączkowa, nawodnienie, kąpiel ochładzająca, odpowiednie ubranie, inne zewnętrzne metody regulacji temperatury. A ponad to odpowiedzi na pytania: Czy wolno się kąpać przy wysokiej temperaturze? Czy można w czasie gorączki iść na spacer?
-
Gorączka #6. 10 zasad diety w czasie gorączki
Czy jedzenie może mieć jakiś wpływ na przebieg gorączki? Co jeść, żeby organizm jak najszybciej nabrał sił i wrócił do formy? Czy pokarmy mogą wspierać działanie przeciwgorączkowe leków? 10 prostych zasad jedzenia w czasie podwyższonej temperatury. A na deser infografika i coś na kształt jadłospisu.
-
Gorączka #5. Najprostszy sposób na obliczenie dawki leku przeciwgorączkowego.
Dawki na opakowaniu leku to dawki UŚREDNIONE. Żaden producent nie jest jasnowidzem i nie wie, ile waży Twoje dziecko. I żaden nie chce trafić za kraty, więc te uśrednienia są bardzo asekuracyjne. Spójrzcie na siatki centylowe w książeczkach zdrowia Waszych dzieci... Norma jest bardzo szeroka. Ale dawki zalecane na opakowaniu już nie! Ważne jest zatem: Ile leku można podać dziecku jednorazowo? A ile w ciągu całej doby? I jak często można powtarzać dawki leku? Nauczymy się liczyć dawki jednorazowe i dobowe. I to wszystko prosto, łatwo i przyjemnie.
-
Gorączka #4. Paracetamol i ibuprofen- praktyczny przewodnik stosowania leków przeciwgorączkowych
Leczenie upiornych nocnych gorączek w pigułce. Praktyczny przewodnik po lekach obniżających temperaturę. Paracetamol vs Ibuprofen. Który z nich wybrać? Jak lek podać? I którędy? Ile nabrać? Kiedy przestać podawać leki przeciwgorączkowe? Dziś dużo szczegółów. Ale te szczegóły są diabelnie ważne.
-
Gorączka #3. Termometr- jaki wybrać? Najbardziej subiektywny test termometrów ever.
Dlaczego mam 4 termometry w szafce??? Test na materiale żywym z fotorelacją. Jaki jest najlepszy termometr? Przygotowałam dziś subiektywny ranking termometrów i porównanie wyników pomiarów różnymi metodami. Jakie plusy i minusy mają: termometr bezdotykowy, termometr douszny (na podczerwień), termometr szklany bezrtęciowy i termometr elektroniczny. Kiedy którą metodę zastosować?
-
Gorączka #2. Jak mierzyć, żeby zmierzyć temperaturę?
Zapraszam do części drugiej wywodów na temat gorączki (zwłaszcza u niemowląt i dzieci). Każdy, kto kiedykolwiek zmuszony był zmierzyć dziecku temperaturę, zapewne musiał odpowiedzieć sobie na szereg pytań. A zatem... Komu i gdzie mierzyć temperaturę? Kiedy ją mierzyć (a właściwie kiedy tego nie robić)? Jaka jest prawidłowa temperatura ciała w zależności od miejsca pomiaru? Od ilu stopni jest gorączka?
-
Gorączka #1. Nie bądź taki KOZAK! Dlaczego warto zbijać gorączkę?
Gorączka to trudny czas. Zwykle pojawia się nagle i niespodziewanie, krzyżując Nam plany akurat w piątek- godzinę przed organizowanym tygodniami wylotem w wymarzone tropiki i wkurzając niemiłosiernie. Skąd to cudo się bierze, co należy ustalić u gorączkującego pacjenta, jakie objawy gorączki możesz u niego zaobserwować, kiedy pakować go do auta na wizytę w przychodni oraz dlaczego i u kogo należy pilnie zbijać gorączkę. Część I-sza cyklu o gorączce.
-
W:O! Tydzień 7. Czarna Lista: SÓL (sól himalajska też? ).
Zanim zaczęłam dokładnie wczytywać się w etykietki używanych produktów, byłam jak dziecko we mgle. Nie miałam pojęcia, że sól dodaje się do praktycznie każdego produktu spożywczego. Teraz jednak wiem więcej. Nie dam się tak łatwo nabrać. I Wam też nie pozwolę! Zastanowimy się zatem czym jest sól, skąd wzięła się jej popularność oraz jakie korzyści i przede wszystkim jakie zagrożenia (i czy na pewno) niesie ze sobą stosowanie soli. A potem dla zainteresowanych znajdziemy jej smakowite zamienniki, ha!